Historia Biografie

Wyświetlanie 1–150 z 223 wyników

Dla pasjonatów historii oraz poszukiwaczy ważnych informacji dziejowych antykwariat Szarlatan przygotował dział, w którym zgromadzone są wydawnictwa traktujące o wydarzeniach sprzed wieków. Unikatowe księgi dziejowe z różnych epok rozwoju państwa polskiego , powieści biograficzne przybliżające życie i twórczość znamienitych artystów, zarysy życia i działalności bohaterów historycznych – na naszych półkach można odnaleźć naprawdę fascynujące książki historyczne.

Książki przedwojenne oraz literatura historyczna

W wielu przypadkach jedyną metodą poznawczą są przedwojenne książki historyczne – Wrocław, Kraków czy Gdańsk i ich dzieje na przestrzeni lat oraz bezcenne opracowana oraz opowieści o ludziach, których nazwiska na stałe zapisały się na kartach historii – zapraszamy wszystkich poszukujących tytułów i wydań współcześnie niedostępnych. To nie tylko podróż wehikułem czasu, ale też okazja do zaznajomienia się z piękną staropolszczyzną oraz kunsztem introligatorów, dzięki którym książki historyczne przetrwały do naszych czasów.

Najwspanialsze dzieła i rzadkie wydania – książki historyczne z antykwariatu Szarlatan

Zachęcamy do wirtualnej wizyty i przejrzenia naszej oferty na stronie internetowej oraz do odwiedzin antykwariatu Szarlatan we Wrocławiu. Przekraczając jego próg każdy odwiedzający nas gość przenosi się do zupełnie innego świata, z którego może wynieść osobistą pamiątkę, wyszperaną wśród naszych imponujących zbiorów rzeczy ponadczasowo pięknych.

Zapraszamy do sprawdzenia również współczesnych książek biograficznych dostępnych w naszej ofercie!