LIKWIDACJA MIESZKAŃ

Często pomagamy w likwidacji mieszkań – oceniając, co z mienia spadkowego nadaje się do odsprzedaży: przeglądamy księgozbiory, różnego rodzaju kolekcje, dzieła sztuki, antyki(srebro i złoto, porcelanę, malarstwo), fotografie, plakaty, biżuterię, płyty winylowe, szkło, przedmioty użytkowe i starocie.

Za zakupione obiekty płacimy gotówką i odbieramy je własnym transportem. Nie straszny nam kurz i strychy. Przy planowanej likwidacji mieszkania prosimy o jak najszybszy kontakt – zanim zaczną Państwo wyrzucać „niewartościowe” obiekty – zdarzało nam się wyjmować z worków przygotowanych do utylizacji najcenniejsze zbiory z całego domu, gdy te wytypowane przez klienta były bezwartościowe lub o b. niskiej wartości.

Strona z ogólnymi zasadami prowadzonego przez nas skupu: http://szarlatan.pl/jak-sprzedac/

SKUP  – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  1. Nie skupujemy podręczników szkolnych. Wyłącznie akademickie.
  2. Z pozostałych książek pojawia się każda tematyka, ale nie kupujemy każdej przyniesionej do nas książki/płyty.
  3. Cenę każdego zakupu ustalamy indywidualnie – zależnie od książki/obiektu. Ceny kupowanych przez nas książek zaczynają się od kilku złotych za sztukę a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach, ale wciąż nie ustajemy w nadziei na zakup książki za milion zł 🙂 Przy określaniu wartości rynkowej kierujemy się nie tylko wieloletnim doświadczeniem, ale i nowymi trendami i wynikami profesjonalnych aukcji. Kolosalne znaczenie ma stan zachowania obiektu. Niestety nie dokonujemy wycen on-line, tym bardziej telefonicznie.
  4. Kupujemy również całe księgozbiory/kolekcje – istnieje możliwość bezpłatnych oględzin w Państwa domu w przypadku gdy oferowanych pozycji jest ponad 200 (mniej dla antyków oraz książek XIXw. i starszych). Na ogół taka wizyta nie przekracza godziny – dwóch w zależności od objętości zbiorów. Księgozbiory aktualne i sprofilowane np. tzw. profesorskie często kupujemy w całości z innych wybieramy interesujące nas pozycje.
  5. Aby nie nosić książek można pojawić się z listą (tytuł, autor, rok wydania), lub wysłać ją mailem: szarlatan@szarlatan.pl (akceptujemy pliki: doc, rtf, xls, txt).  Antyki – wstępnie mogą być zdjęcia – na jej podstawie możemy określić czym jesteśmy wstępnie zainteresowani, ale nie określimy ceny zakupu.
  6. ŚLĄSK, LUBUSKIE, ZIELONOGÓRSKIE, WARSZAWA, KRAKÓW, POZNAŃ, ŚWIDNICA, MILICZ, KROTOSZYN, SULMIERZYCE, KALISZ, ODOLANÓW, ŻMIGRÓD, JELENIA GÓRA, WAŁBRZYCH, POLSKA, EUROPA – w przypadku interesujących księgozbiorów/kolekcji dokonujemy zakupów również poza Wrocławiem, najczęściej w na Dolnym Śląsku, ale nie tylko. Przy mniejszych ilościach także za pośrednictwem poczty kurierskiej. W przypadku zbiorów znajdujących się poza Wrocławiem proszę przesłać listę tytułów(p. pkt 5 zaznaczając lokalizację zbioru), w przypadku potężnych(wielotysięcznych) bibliotek lub zbiorów wstępnie fotografie półek z książkami – w celu umówienia wizyty.

Niestety nie zajmujemy się przedmiotami najnowszymi oraz elektroniką.